Egykori Polgári Iskola épülete

Az útmutató a képre kattintva nyitható meg.

TÁJÉKOZTATÁS

a 2024-2025. tanévre szóló általános iskolai beiratkozás folyamatáról

A TÁJÉKOZTATÓ pdf formátuman ide kattintva tölthető le.

HIRDETMÉNY

az általános iskolai beiratkozás rendjéről

A HIRDETMÉNY pdf formátuman ide kattintva tölthető le.

Iskolánk felvételi körzete

a 2024-2025. tanévben

Abony város általános iskoláinak felvételi körzete a 2024-2025. tanévben pdf formátumban ide kattintva tölthető le.

A 2023-2024. tanév első tanítási napja:

2023. szeptember 1. péntek.

Ünnepélyes tanévnyitó

2023. szeptember 1. péntek 8 óra

Megjelenés a házirend előírásának megfelelően ünneplő ruhában. (Fehér ing/blúz, fekete nadrág/szoknya)

ezen a napon 11.35-ig lesz tanítás.

Szeptember 1-jén és 4-én pénteken és hétfőn
igény esetén napközis felügyeletet biztosítunk,
de étkezés nem lesz,

kivéve az iskolaotthonos osztályokban, ahol 4-én hétfőn már lesz étkezés.

Tankönyvek átvétele

A 2023-2024. tanévben a tanulók  a tankönyveket szeptember 1-jén pénteken, az első tanítási napon az osztályfőnököktől vehetik át.

A tankönyvek  minden évfolyamon
mindenki számára ingyenesek.

Hit- és erkölcstan
2023-2024. tanév

A nemzeti köznevelési törvény értelmében a tanuló joga, hogy vallási, világnézeti vagy más meggyőződését tiszteletben tartsák, és azt kifejezésre juttassa, amihez a jogalkotó lehetőséget biztosít a szabadon választható általános iskolai etika/hit- és erkölcstan oktatással.

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC törvény 35/ a meghatározott etika órák vagy a helyette választható, az egyházi jogi személy által szervezett hit- és erkölcstan órák megtartását az iskolai nevelés-oktatás 1-8. évfolyamán szervezi meg.

Tisztelt Szülők!

Az alábbiakban tájékoztató anyagokat ismerhetnek meg az iskolában 2023-2024. tanév szeptemberben induló hit- és erkölcstan oktatásról.

Nemzeti közoktatásról szóló 2011. évi CXC. törvény 23. fejezet 35/A §-a a 2013/14-es tanévtől kezdve, felmenő rendszerben kötelezővé tette az etika/hit- és erkölcstan oktatását.

A törvény értelmében a szülők eldönthetik, hogy a pedagógus vezette etika (korábban erkölcstan), vagy az általuk megjelölt egyházak hit- és erkölcstan oktatását választják gyermekük számára.

A 2023-2024. tanév vonatkozásában a leendő első osztályos gyermek szülőjének, gondviselőjének a beiratkozás alkalmával  egy Nyilatkozat kitöltésével kell az iskolát tájékoztatni a választásukról. A választás egész tanévre szól, mert év közben változtatásra nincs lehetőség. Az órák a tanulók órarendjében szerepelnek, nem fakultatív délutáni elfoglaltságok.

A tantárgy értékelése és minősítése az iskola pedagógiai programjában meghatározottak szerint történik. A tanügyi dokumentumokban az „Etika/Hit- és erkölcstan” megnevezés szerepel.

A 2023-2024. tanévben iskolánkban az alábbi egyházak vállalják – igény esetén – a hit- és erkölcstan oktatásának megszervezését az 1-8. évfolyamon:

Magyar Katolikus Egyház

Magyarországi Református Egyház

Magyarországi Metodista Egyház

ˇ       https://drive.google.com/drive/folders/1USN47ct9R5h0anpYclfWtbxJC2egfNMY?usp=sharing

Hit Gyülekezete

Az egyházak neve alatti hivatkozásokon bővebb tájékoztatást kaphatnak.

Iskolánk felvételi körzete

a 2023-2024. tanévben

Abony város általános iskoláinak felvételi körzete a 2023-2024. tanévben pdf formátumban ide kattintva tölthető le.

Művészetoktatás

Kedves Gyerekek és Kedves Szülők!

A Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola folyamatosan várja a művészetoktatásba jelentkező tehetséges, a művészetek iránt érdeklődő, bármely intézményből érkező tanulóit új művészeti ágakkal és tanszakokkal kibővült és megújult képzéseire!

Jelentkezni az iskola titkárságán telefonon vagy e-mailban lehet!

Gyertek hozzánk minél többen, mert Gyulaisnak lenni jó!

A WHO tájékoztatója a fertőtlenítő kézmosásról

A Kormány az 1488/2016. (IX. 2.) Korm. határozattal elfogadta Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiáját. A Stratégia egyik célja, hogy a köznevelési intézmények honlapján naprakész információk legyenek elérhetők az online gyermekvédelem területén alkalmazható jogszabályokról, védelmi lehetőségekről és a médiaműveltség növelését célzó programokról.

A Digitális Gyermekvédelmi Stratégia Intézkedési Terve VI13. intézkedéséhez kapcsolódóan az Emberi Erőforrások Minisztériuma Szociálpolitikáért Felelős Helyettes Államtitkárság elkészített A magyar gyermekvédelmi rendszer működése az online környezetben történő gyermekveszélyeztetés tükrében című tájékoztató anyagot. A dokumentumot a Köznevelésért Felelős Helyettes Államtitkárság kérésére az Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet közzétette a Nemzeti Köznevelési Portálon.

A tájékoztató elérhető itt:

az-online-kornyezetben-torteno-gyermekveszelyeztetes-tukreben

2021-2022. tanév